Mýty o hypnóze
Ahoj všem. Chtěli byste si vyzkoušet, jaké to je, když se dostanete do stavu hypnózy ? Možná vás jenom brzdí strach, jenž může být zapříčiněn nejrůznějšími mýty, které se právě hypnózy jako takové týkají. Je to škoda, protože hypnóza může pomoct, a to v mnohých ohledech. Například při hubnutí, nebo když chce někdo přestat kouřit.
Hypnóza není pro člověka přirozená
První nepravda. Je tomu úplně opačně. Profesionální terapeut dokáže poskytnout hned několik důkazů, které jednoznačně svědčí o tom, že hypnóza přirozená je. V samotném jejím průběhu dokonce testuje daného klienta a ten si věci pamatuje zcela přirozeně. Nejčastěji diskutovaným důkazem je takzvaná časová amnézie. Klient má po hodinovém sezení tradičně pocit, že doba terapie byla mnohem kratší.
Co, když se už nevzbudíte?
Nic takového nehrozí, a to v žádném případě. Při hypnóze nebudete určitě spát, nedostanete se ani do stavu bezvědomí. Fakticky se nemáte z čeho budit. Přímo z hypnózy se dostanete do zcela bdělého stavu.
Hypnóza může ublížit
V žádném případě. Přirozený spánek nebo bdění vám také neublíží. Hypnotický stav je naopak pro každého člověka prospěšný a zlepší se prokrvení organismu. Vyplaví se také mnohem větší množství toxických látek. Mimo jiné dojde také ke snížení míry stresu, což ocení každý.
Každý zhypnotizovat nejde
Není tomu tak, zhypnotizovat je možné až na opravdové vyjímky kohokoli. Problémy jsou vzásadě pouze s lidmi trpícími určitými podobami mentální retardace. Ti se nedokážou tak dobře koncentrovat a hypnóza nemusí proběhnout tak, jak by měla.
Ztráta kontroly nad sebou samým
Nic takového nehrozí. Nejste v bezvědomí a po hypnóze zcela jistě nebudete dělat věci, které byste vykonávat nechtěli. Pamatovat si z hypnózy budete fakticky všechno, případně ty nejpodstatnější věci.